SESTAVY INFINITE CHI KUNG

Harmonie, mír, chi kung, cchi kung; chi; cchi; tai chi; tai-chi

Golden Sun – Jedna ze základních sestav, které cvičíme. Má také nejvíce pohybů. Při této sestavě nepracujeme pouze s dechem a CHI, ale držíme v rukách a v nohách zlatou kouli sluneční energie – zlaté slunce. Je to velmi jemné cvičení, ale přesto má obrovský efekt na náš energetický systém už při prvním cvičení. Tato sestava byla vytvořena k posílení energie a odstranění negativity, posílení našeho fyzického těla a uklidnění naší mysli.

Spirals in the Air – Toto je jedna z nejjednodušších sestav Infinite Chi Kung. Nicméně je třeba stejně jako u Infinite Tai Chi spojit v našich pohybech ladnost a sílu, což ze začátku nemusí být úplně jednoduché. V této sestavě nejprve zvýšíme své energetické vibrace a poté obalíme celý svůj energetický systém světlem – léčivou životodárnou energií. Tím zbavujeme své tělo toxinů, posilujeme naše vnitřní orgány a celkově harmonizujeme naše energetické pole.

Standing Like a Tree – V této sestavě není příliš pohybů. Jak název napovídá, po celou dobu cvičení stojíme na místě v představě, že jsme strom pevně spojený se zemí. Chodidla jsou zapuštěná do země a my postupně měníme polohu paží u každé čakry, otvíráme ji a posilujeme energií CHI.  Na fyzické úrovni může být provedení této sestavy ze začátku poměrně náročné, nicméně toto cvičení má obrovský přínos na balancování naší JANG energie. Pravidelným cvičením dokážeme posílit své tělo, zbavit se strachů a najít odvahu a rozhodnost čelit problémům nebo realizovat své plány a sny.

Six Healing Sounds – Tato sestava používá léčivou sílu zvukových vibrací k otevření, vyčištění, harmonizaci a posílení čaker/energetických center. Pro každou čakru používáme jiný zvuk spolu s kombinací pohybu těla. Při cvičení nám nejde o sílu zvuku, ale o sílu vibrace. Klíčový je přitom dech, který směřujeme do jednotlivých čaker. Pravidelným cvičením vybalancujeme svůj energetický systém a docílíme otevření všech čaker.

Butterfly Sweeping – Jedna z nejoblíbenějších sestav, kterou lze provozovat téměř kdekoli během dne. Hlavním cílem této sestavy je vyčistit a zharmonizovat všechny vrstvy našeho aurického pole a poté naplnit naše fyzické, emocionální a energetické tělo zářivým světlem. Je to velmi léčivé cvičení a skvělé na prevenci zdravotních obtíží. Pro efekt na naše zdraví stačí cvičit pouhých 10 minut denně.

Kromě výše uvedených sestav existují i pokročilejší varianty a sestavy. Tyto jsou zahrnovány do cvičení s pokročilejšími studenty.

Kdykoli cvičíte Infinite Chi Kung, pamatujte, že nehýbete jen svým fyzickým tělem. Pohybujete i svým energetickým tělem a pracujete na kultivaci “hojnosti CHI”. Bez CHI jste jen prázdný vlak. S CHI můžete být silní jako raketa plná paliva.
— Jason Chan