CO JE INFINITE TAI CHI

Infinite Tai Chi má vlastní život, vlastní energetické pole. Mění vás a vy měníte je. Zachrání vás před utonutím v bouři života.
Je to tanec duše.
— Jason Chan

Princip Infinite Tai Chi

Infinite Tai Chi je unikátní forma starodávného čínského umění přizpůsobená myšlení a životnímu stylu západního světa. Je to duchovní praxe pro moderní dobu.

Co přesně se tím myslí?

Infinite Tai Chi bylo vytvořeno před více než 20-ti lety mistrem Jasonem Chanem na základě jeho vlastní duchovní cesty a studia praktik taoismu.

Základem Infinite Tai Chi je práce s energií a zvyšování energetické vibrace.

Energetická vibrace souvisí s úrovní našeho vědomí. To zjednodušeně znamená, jak velkou část ledovce vidíte. Neznamená to ale, že vyšší vědomí vám zajistí jednoduchý život. Jak se říká, „shit happens“. Vy se s ním ale přestanete ztotožňovat.

A přesně o tom je Infinite Tai Chi.

Jednota těla, dechu a mysli

Ze začátku to pro vás bude sestava pohybů, která vám dá docela zabrat dělat ji koordinovaně s dechem. Při troše trpělivosti to ale zvládne každý.

Čím méně úsilí a snahy do pohybu vložíte, tím více budete vnímat energii. To se projeví větším komfortem při pohybu, v hlavě vám přestane znít věčný kolovrátek myšlenek, ucítíte příval vitality a radosti.

To ale není všechno.

Váš skutečný potenciál

Netrénovaná mysl je velmi omezená. Všichni máme v hlavě spoustu sebedestruktivních programů, které nám brání používat náš skutečný potenciál. Často se proto točíme v kruhu, nevíme proč a nadáváme, že život není fér. Ztrácíme energii, naše tělo začne stárnout a ztrácet vitalitu.

Pravidelným cvičením Infinite Tai Chi můžete rozšířit své vědomí nad úroveň programů ve vaší nižší mysli. Naučíte se napojit na vyšší sílu přírody (energii Chi) a použít ji k překonání svých strachů. To automaticky rozpustí skryté energetické bloky. Proud energie Chi zpomalí proces stárnutí. Vaše mysl se vrátí do přirozeného klidu a harmonie. A vy pak dokážete lépe vnímat sami sebe a rozumět světu kolem sebe. Objevíte své vědomé já, vnitřní sílu, moudrost a krásu, které potom budete manifestovat nejen v pohybech Infinite Tai Chi, ale i v celém svém životě.

To nedokáže žádná forma fyzického cvičení. Proto Infinite Tai Chi není fyzické cvičení anebo čínské bojové umění, je to cesta k rozvinutí vašeho potenciálu, nalezení smyslu života a klíče ke skutečnému štěstí.

Více informací o Infinite Tai Chi (v angličtině) můžete nalézt na stránkách The Infinite Arts.Ne

Když učíme Infinite Tai Chi, neučíme pouze fyzický pohyb, učíme o životě jako takovém. Infinite Tai Chi je především práce s energií, je ale také naplněné přirozenou krásou, čistou láskou a opravdovým soucitem.
— Jason Chan o Infinite Tai Chi