CO JE INFINITE CHI KUNG

Pravidelné cvičení Infinite Chi Kung nám pomáhá napojit se na mnohem větší životní sílu, která přesahuje intelektuální mysl a fyzické smysly. Tahle životní síla pak začne podporovat náš život.
Infinite Chi Kung nám rovněž pomáhá napojit se na energii přírodních elementů a ta nás potom bude podporovat během vzestupů a pádů v životě, aniž bychom museli o řešení problémů příliš přemýšlet.
— Jason Chan

Infinite Chi Kung je systém čínských holistických cvičení a práce s energií vytvořený mistrem Jasonem Chanem. Pravidelné cvičení Infinite Chi Kung balancuje fyzické tělo, mentální nastavení a emoce. Tím se zlepší vaše fyzické zdraví, vaše schopnost myslet pozitivně a zažívat pozitivní emoce.

Během cvičení zvyšujete své energetické vibrace a díky tomu můžete začít cítit životodárnou energii, kterou je nazýváme Chi, Qi, Ki nebo Prana. CHI je manifestace života. Čím více cvičíte Infinite Chi Kung, tím se stáváte celistvějšími, pevnějšími a silnějšími na všech úrovních naší existence.

Zvládnout pohyby Infinite Chi Kung se může zdát v porovnání s Infinite Tai Chi poměrně jednoduché. Většina sestav má jen pár pohybů, které se opakují několikrát za sebou. Většinou stojíme na jednom místě po celou dobu cvičení, popř. lehce změníme postavení nohou. Pro cvičení Infinite Chi Kung prakticky neexistují žádná zdravotní omezení. Sestavy je možné provádět i v sedě v případě, že cvičící nedokáže stát delší dobu na místě.

Bez ohledu na jednoduchost pohybů jsou benefity pravidelného cvičení Infinite Chi Kung ohromné. Většina lidí dokáže cítit proudění energie už při prvním cvičení a po pár týdnech zaznamenáte pozitivní změny ve vašem životě – budete více vyrovnaní, klidnější, vitálnější a budete mít více energie.

Když je naše energetická vibrace nízko, naše mysl sabotuje naše naděje a touhy. Staneme se egocentričtí namísto toho, abychom se zajímali o druhé. Cvičení Infinite Tai Chi nebo Infinite Chi Kung na denní bázi zvýší naše energetické vibrace a my opět dokážeme volně plout se životem.
— Jason Chan