MÁ CESTA K INFINITE TAI CHI

Tai Chi; tai-chi; harmonie; spojení s přírodou

Ráda bych zde napsala, že tai chi, práce s energií a meditace je něco, co mě vždycky zajímalo. A má cesta k Infinite Tai Chi je splněním mé představy o tom, čemu se budu v životě věnovat.

Jenže ono tomu tak nebylo. S Infinite Tai Chi jsem se setkala tak, že jsem hledala kurz jógy někde v zahraničí a našla úžasné místo v Itálii uprostřed Apeninských hor, které mě naprosto okouzlilo. Ukázalo se však, že všechny kurzy jógy byly obsazené. Jediné volné místo bylo na kurzu Infinite Tai Chi vedeném Jasonem Chanem.

Vydala jsem se tam, i když jsem tehdy vůbec netušila, co je tai chi, a o Jasonovi Chanovi jsem nikdy neslyšela. Teprve večer před odletem jsem na youtube zjistila, jak vlastně tai chi vypadá : ) A došla jsem k přesvědčení, že celý pobyt budu trávit u bazénu a procházkami v okolí. Nikdy mi nešla koordinace pohybu rukou a nohou a tudíž jsem byla přesvědčená, že tai chi pro mě není.

A tak přišlo setkání, které změnilo můj život.

Ladnost, krása a mír Infinite Tai Chi mě naprosto okouzlili. Nechtěla jsem se pouze naučit pohyby, chtěla jsem se stát tou krásou, harmonií, silou a mírem. Nic menšího pro mě najednou nemělo smysl.

Začala jsem experimentovat, cvičit, meditovat, vnímat svůj dech. Postupem času se má mysl stávala klidnější, svět kolem mě začal vypadat jinak, vnímala jsem věci, kterých jsem si dřív nevšímala, mé vztahy s lidmi se stávaly harmoničtější a opravdovější, už jsem nebyla tolik vystresovaná a úzkostlivá... A já jsem chtěla víc a víc.

Zapsat se na lektorský kurz Jasona Chana v Anglii vypadalo jako šílenství. Každý měsíc po dobu tří let létat na víkend z Prahy do Anglie. Můj racionální mozek odmítal připustit, že něco takového je možné.

Jenže já jsem se dostala do bodu, kdy už cesta zpátky nevedla.  Lektorský kurz Infinite Tai Chi jsem dokončila v Manchesteru jako jediný student, který nebyl z Anglie.

Dnes cítím velkou vděčnost a pokoru vůči oné „náhodě“, která mě na tuto cestu přivedla. Fascinuje mě, jakým způsobem se můj život změnil poté, co do něho vstoupilo Infinite Tai Chi. A z toho vzešla i má inspirace učit a sdílet toto nádherné umění, které sama denně praktikuji řadu let. Mým upřímným přáním je, aby mé kurzy pomáhaly lidem rozzářit jejich život a celou jejich bytost a dosáhnout v životě naplnění, které hledají.
Harmonie; pokora; meditace; děkuji